فرزند؛ سلاحی در برابر سرطان رحم

14 Sep 2017 : 22:18 نظرات: 0 بازدیدها: 
1416824523145_2_th3.jpg
دکتر پرهام جبارزاده
پست شده توسط  دکتر پرهام جبارزاده
زنانی که حداقل یک فرزند را با شیر خود تغذیه می‌کنند خطر سرطان رحم در آنها کاهش می‌یابد.
به گزارش ایسنا و به نقل از زی‌نیوز، محققان موسسه Berghofer QIMR  دریافتند زنانی که فرزندانشان را با شیر خود  تغذیه می‌کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم هستند.
این بررسی بر روی 26 هزار زن استرالیایی انجام شده است.
نتایج بررسی‌ها نشان داد، زنانی که فرزندشان را با شیر خود تغذیه می‌کنند نسبت به زنانی که هرگز فرزندشان را شیر  نداده‌اند، خطر ابتلا به سرطان رحم در آنها 11 درصد کاهش می‌یابد.
همچنین بین مدت زمان تغذیه با شیر مادر و کاهش احتمال ابتلا به سرطان رحم هم ارتباط وجود دارد.
محققان عنوان کردند: زنانی که سه تا 6 ماه به فرزندشان شیر داده‌اند هفت درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان و زنانی که 6 تا 9 ماه شیر داده‌اند، 11 درصد کمتر با این خطر مواجه هستند.
علاوه بر این، هر زنی که دو فرزند را به مدت 9 ماه با شیر مادر تغذیه کند با کاهش 22 درصدی خطر  ابتلا به سرطان رحم مواجه است.
محققان همچنین افزودند: تغذیه مناسب، اجتناب از وزن اضافی و ورزش منظم عوامل کلیدی برای کاهش ابتلا به سرطان رحم هستند.
منبع: ایسنا

درباره نویسنده

دکتر پرهام جبارزاده

دکتر پرهام جبارزاده

دارای مدرک دکترای تخصصی در "فارماکولوژِی و توکسیکولوژی"  از دانشگاه پوترا مالزی بوده و در حال حاضر عضو هیات علمی و استاد فارماکولوژی، در دانشکده داروسازی، دانشگاه علوم پزشکی سیچوان در کشور چین هستم. تمام تمرکز اینجانب بر روی مسیر های پیام رسانی سرطان، طراحی داروهای ضد سرطان و دغدغه اصلی اینجانب مقاومت دارویی در بیماران مبتلا به سرطان پستان هست. از سال 1384، پایگاه زیست شناسی ایران را راه اندازی کرده ام و اینک با راه اندازی آکادمی علوم پایه پزشکی با نام رسمی پرهام آکادمی، فصل جدیدی از فعالیت های آموزشی و پژوهشی اینجانب آغاز شده است. ارتباط با هموطنان و انتقال تجربیات، اولین هدف من در گسترش فعالیت های آنلاین است.
مطالب من

0 نظرات

مشاوره مستقیم با ما

لینک به این مرکز

لینک به این مرکز

آمار وب سایت