شرکت نوارتیس در اتحادیه اروپا برای داروی کیمیریا، داروی ایمنی تراپی سرطان حاد خون برنده شد.

12 Oct 2018 : 02:47 نظرات: 0 بازدیدها: 
novartis_.jpg
رویا مختاریان
پست شده توسط  رویا مختاریان
نوارتیس تأییدیه اروپا را برای داروی Kymriah برای درمان سرطان خون دریافت کرده است، اما گفت که تولید آن از یک کشور به کشور دیگر متفاوت خواهد بود، زیرا داروسازان سوئیس جزئیات پرداخت و ظرفیت تولید را در دست می‌گیرند. این شرکت در ابتدا دارو را در اروپا برای افراد جوان تا سن 25 سال مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد (ALL) و سپس برای بیماران بالغ مبتلا به لنفوم سلول بزرگ (DLBCL) استفاده می‌کند.
one-time therapy که در درمان بیماری‌های مربوط به سلول‌های تی، تغییر آن‌ها برای حمله به سرطان و سپس تحریک دوباره آن‌ها نقش دارد در آمریکا تائید شده است و هزینه آن برای بیماران ALL 475،000 دلار و برای DLBCL 373،000 دلار است.
هدف این دارو بیمارانی هستند که از داروهای دیگر نتیجه نگرفته‌اند. نوارتیس در حال سرمایه‌گذاری 90 میلیون فرانکی سوئیس (90.4 میلیون دلار) برای تولید Kymriah است و انتظار دارد این سایت در ابتدای سال 2020 برای بیماران اروپایی افتتاح شود.

علاوه بر این، با تولیدکننده فرانسوی CELLforCURE و همچنین موسسه Frauenhofer آلمان و سایت موجود در نیوآستیس در نیوجرسی، برای ساخت سفارشی دارو برای بیماران اروپایی قرارداد خواهد بست.

پاسکال تاچن، سرمربی جهانی ژن درمانگرانِ نوارتیس در این مصاحبه گفت: این یک داروی فردی است که تنها برای یک بیمار ساخته‌شده است و یک چالش منحصربه‌فرد ازنظر افزایش ظرفیت ایجاد می‌کند که برای داروهای دیگر وجود ندارد. او می‌گوید چند تا از بیماران این شرکت امیدوارند تا سال 2020 بتوانند درمان شوند.
در نیمه اول، Kymriah در آمریکا فروش 28 میلیون دلاری داشت و این شرکت امیدوار است که درنهایت از درآمد سالیانه یک میلیارد دلاریش برای افزایش دارو استفاده کند.

در آمریکا، نوارتیس توافقنامه‌هایی را برای بازپرداخت هزینه Kymriah به بیماران جوان مبتلا به ALL که در پایان ماه اول به دارو پاسخ دهند، ارائه داده است.

تاچن گفت پیاده‌سازی سیستم نوارتیس در ایالات‌متحده برای قیمت‌گذاری در اروپا خیلی زود است اما ما به آن دید مثبت خواهیم داشت.
هنگامی‌که سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده Kymriah را در اوت 2017 تأیید کرد، به‌عنوان اولین نوع ایمونوتراپی تغییردهنده ژن برای سرطان خون موردستایش قرار گرفت. 
در ایالات‌متحده برای بیماران مبتلا به لنفوم است.
منبع
برچسب ها: ALL, لوکمی, خون, سرطان خون

درباره نویسنده

رویا مختاریان

رویا مختاریان

اینجانب فوق لیسانس بیوتکنولوژی میکروبی هستم. موضوع پایان نامه من درمورد ارتباط هلیکو باکتر پیلوری با افراد مبتلا به سرطان معده بوده است.
مطالب من

0 نظرات

مشاوره مستقیم با ما

لینک به این مرکز

لینک به این مرکز

آمار وب سایت